A projekt keretében megújul a lillafüredi függőkert is. Minden egyes teraszrész új tartalmat kap, amihez méltó környezetet ad a szintén megújuló kertészeti arculat. A fejlesztés keretében új kilátópontok jönnek létre, ahonnan a látogatók megcsodálhatják a páratlan természeti környezetet, de élvezhetik az ország legmagasabb vízesésének látványát is.
A Lux Kálmán tervei alapján 1927–30 között épült Palotaszálló alatti hegyoldalt függőkertszerűen alakították ki, amely lépcsőzetesen ereszkedik alá az Anna-mésztufabarlang bejáratához.A korabeli híradások híven tükrözik a nagyszabású építkezés történetét:
„…a Palota-szálló a magyar építőművészet egyik legremekebb alkotása. Teraszokkal, bástyákkal, falakkal várrá képeztek ki egy egész hegyoldalt, még egy másikat teljesen elhordtak a föld színéről, hogy megfelelő helyet teremtsenek a parkok, sétányok számára. A Szinva-patakot újonnan vájt mederbe terelték, hogy festőibb, meredekebb vízesést nyerjenek…”
A Diósgyőr-Lillafüred komplex kulturális és ökoturisztikai fejlesztése projekt keretében 2012–2014 között megújuló függőkert újra méltó lesz egykori önmagához, a páratlan építészeti és kertészeti örökséghez. A tematikus teraszok révén immár nem csupán pihenő és találkozóhely, önmagában is vonzó látnivaló lesz, de hangulatos rendezvényeknek és kulturális eseményeknek is méltó környezetévé válik. Egész évben szabadon és ingyenesen bejárható!
Függőkerti sétány – kilenc tematikus megállóhellyel
A „tematikus” függőkerti sétány a Szinva tanösvényre fűződik rá, azt gazdagítja kilenc állomáshelyével. Az egyes megállók a költészetről, a költőkről, a természettudósokról, a szerelemről szólnak; de kellő hangsúlyt kapnak a természeti és a mesterségesen épített környezeti elemek is. A vízesés, az Anna-barlang, a Garadna-patak, a József Attila-szobor, a kőbe vésett Óda idézet, a megújult Palotaszálló látványa nagyon alkalmas arra, hogy a tematikus sétány attrakciós láncának induló szemei legyenek.